EKORET

VIADRUS EKORET 15 se zásobníkem 269 litrů   AUTOMATICKÝ kotel na pelety, černé a hnědé uhlí

Kotel EKORET je určen k úspornému vytápění, u něhož je kladen důraz na automatický provoz a minimální nároky na obsluhu.

Hlavní částí kotle je litinový výměník zaručující vysokou životnost kotle. V ocelovém podstavci kotle je umístěn retortový hořák se směšovačem, nad ním jsou umístěny keramické desky, které usměrňují hoření a odráží teplo zpět do hořáku a napomáhají tak dokonalému spalování. Přísun paliva do hořáku je proveden šnekovým podavačem ze zásobníku kotle přes retortu na litinový rošt.

Výkon kotle 15 kW /černé uhlí, hnědé uhlí, pelety Objem zásobníku 269 litrů Přednosti: – časově nenáročná obsluha a údržba – nízké provozní náklady – možnost řízení provozu kotle pokojovým termostatem – vysoká životnost litinového výměníku Bezpečnostní prvky – kotel je proti prohoření paliva chráněn teplotním čidlem na rouře šneku, v případě výpadku elektrické energie tavnou tepelnou pojistkou, která je umístěna v zásobníku kotle. Otopný systém je proti přehřátí chráněn bezpečnostním termostatem. Regulátor kotle umožňuje nastavení podavače paliva, čerpadla ohřívače vody, oběhového čerpadla, ventilátoru se škrtící klapkou. Regulátor je vybaven teplotními čidly a obsahuje také výstup na pokojový termostat.

Katalogová cena: 90156,- Kč

Naše speciální cena: 56400,- Kč (vč. DPH)